ĮDOMU

 
GRĮŽTI Į PRADŽIĄ GRUODIS  PASAULIO  IŠRADYBOS  ISTORIJOJE

 

 

VIKŠRINIS TRAKTORIUS

Išradėjas: Benjaminas Holtas

Patento paskelbimo data: 1907 m. gruodžio 17 d.

Patento Nr. US 874008

 

Trumpa istorija

Vikšrinio traktoriaus koncepcijos autoriais laikomi amerikiečiai Bendžaminas Holtas (Benjamin Holt) ir Danielis Bestas (Daniel Best), kurių vardais pavadintoms kompanijoms susijungus 1925 m. įkurta „Caterpillar Tractor Co“. Kompanija iki šių dienų specializuojasi vikšrinių traktorių gamyboje.

Bendžaminas Holtas (1849 – 1920) amerikiečių išradėjas, užpatentavęs ir pagaminęs pirmąjį vikšrinį traktorių.

Jaunystėje B. Holtas dirbo tėvo lentpjūvėje, o 1883 m. atvykęs į Kaliforniją su broliais įkūrė „Stockton Wheel Company“ sezoniniams miško darbams atlikti. 1890 m. B. Holtas sukūrė savo pirmąjį eksperimentinį garo variklį, pavadinęs jį „Old Betsy“. Tai buvo 60 arklio galių, apie 24 pėdų ilgio stūmoklis.

1892 m. B. Holast pagamino garu varomą traktorių, galintį traukti 45 t krovinį, 4,8 km/h greičiu. Iki tol sunkiems kroviniams traukti buvo naudojami gyvuliai, todėl traktorius buvo didžiulė naujovė. Tais pačiais metais įmonė buvo įregistruota kaip „Holt Manufacturing Company“, o Bendžaminas Holtas tapo jos prezidentu.

1904 m. B. Holtas pademonstravo pirmąjį sėkmingai veikiantį vikšrinį traktorių, kuriame vikšrus atstojo paprasta grandinė su skersai pritvirtintais mediniais tašeliais.

Per Pirmąjį pasaulinį karą B. Holto traktoriai pakeitė arklius ir buvo naudojami traukti artilerijos ir kitokią įrangą. Po karo Didžiosios Britanijos generolas Ernestas Dunlopas Svintonas specialiai keliavo į Stoktoną (Kalifornija), norėdamas viešai pagerbti B. Holtą ir padėkoti už didžiulį jo ir kompanijos indėlį karo metais.